من صادق

داشتم تو سایت عصر ایران دور می زدم که مطلبی با عنوان آخرین سال دهه توجهم رو جلب کرد، بعد از لحظه ای تامل دیدم بعله! امسال سال ٨٩ آخرین سال دهه ٨٠ است و بلافاصله به ذهنم رسید که ده سال پیش در آخرین سال دهه ٧٠ من دانشگاه قبول شدم. دومین چیزی که به ذهنم رسید این بود که من از این تغییر دهه ها خوشم نمی آید،تا می آییم به این تلفظ اسامی سال ها عادت کنیم سال هفتاد، هفتاد و یک، هفتاد و دو و ... یک دفعه دهه عوض می شود و عین پتک می خورد به سر ما که چه نشسته ای که عمر و لحظات در گذرند و بر خیز که دور زندگانی این است، خود حاصلت از عمر جوانی این است و ...

بعد به یادم افتاد که من متولد اولین سال دهه ۶٠ ام و بعد فکر کردم دو سال بعد وارد سومین دهه زندگی ام می شوم و بعد فکر کردم بیایم اینها را اینجا بنویسم.

همین فقط می ماند یک جمله سوالی، من چند دهه زنده ام؟ امسال چه اتفاقی می افتد؟

پرسیدن این سوالات نتیجه اش می شود که خیلی به این روزها و دهه اهمیت ندهید و منتظر نمانید و زندگی تان را بکنید که

 

می نوش که عمر  جاودانی  این  است

خود حاصلت از دور جوانی این  است

هنگام گل و مل است و یاران سرمست

خوش  باش  دمی  که  زندگانی  اینست

/ 6 نظر / 2 بازدید
سائده

موافقم باهات! بی‌خیال دهه و صده و هزاره. مهم نیست ما الان چند وقته که هستیم و چقدر دیگه هستیم. مهم اینه که تا هستیم، خوب زندگی کنیم.

محمدرضا

سلام از بابت لینک و کامنت ممنون من شما رو می شناسم؟ نوشته هاتونم که رمزیه! بازم مرسی[لبخند]

سائده

با این نظرت هم کاملا موافقم عزیزم. شاید با این مدلی که این دو بیت شعر می‌گه نشه به راحتی کنار اومد و ماها آدم‌های حساس به همه‌چی باشیم، که البته این دغدغه‌های ما نباید بتونه جلوی شاد و امیدوار زندگی کردن ما رو بگیره (که متاسفانه در اکثر موارد می‌گیره!). اما خوب زندگی کردن معادل با بی‌دغدغه زندگی کردن نیست. فکر می‌کنم مهم اینه که بدون فکر به این که تا کی هستی و چقدر گذشته به سمت هدف و ارزش‌هامون حرکت کنیم.

آبراکساز

من تو تغییر سالش گیر می کنم چه برسه به دهه! تازه یاد گرفته بودم تاریخ بزنم 88 که شد 89!!!![نیشخند] من هم مثل تو به این فکر می کنم که امسال ده سال از دانشگاه قبول شدنمون می گذره!!!!![تعجب][لبخند]

آبراکساز

[لبخند]عابر عزیز![ماچ] سال نو-ت مبارک باشه! امیدوارم امسال همه چراغهای مسیر زندگیت سبز باشه [زبان]و از بهترین جاده ها و زیباترین راه ها عبور کنی!![گل][چشمک][ماچ] به امید روزها و پست های خوب!!