دعا کنید

همه ما باید زمان هایی از روز صرف تمرکز روی زندگی خودمان بکنیم. اینکه اوضاع چه طو راست؟ راضی هستیم، نیستیم. چه می خواهیم بکنیم برای فردا برای خیلی دور تر. در واقع ناخود آگاه ما به طور تمام وقت به دلیل خود پسندی ذاتی ما در حال انجام چنین کاری است. ما مدام در حال نمره دادن به زندگی خودمان و دیگران هستیم. به طور ناخود آگاه غبطه می خوریم، حسادت می کنیم، خدا را شکر می کنیم که فلان اتفاق نیفتاد یا افتاد و ...

اما اگر به طور حساب شده به این چنین بالا پایین کردن هایی اقدام کنیم، به نظرم هم نتایج بهتری می گیریم و عاقلانه تر شرایط را بررسی می کنیم و هم وقت کمتری را صرف تعلقات ذهنی بیهوده می کنیم.

امروز هم اتفاقی داشتم به این دو ماه گذشته فکر می کردم، اینکه دکتری قبول شدم و البته دیگه قرار داد دائم با هام نبستن و حالا احتمالاً به صورت ساعتی باید کار کنم. به اینکه خیلی ها رفتند و من در حالی که می تونستم برم نرفتم و ایران موندم. به شرایط بد کشورم که امیدی به اصلاح اش تا حداقل دو سه سال نیست. به اینکه یه راه طولانی و پر فراز و نشیب پیش رومه و به اینکه هیچ جوانمرد لایقی نیست که دوسش داشته باشم و دوسم داشته باشه و ... به نعمت وجود پدر و مادرم و سایه مهربان و حمایت گرشان به دوستانی که دارم و ...

اما راستش رو بخواهید اینقدر اینجور حساب و کتاب کردن با موارد جزئی و کلی سخته که من از عهده اش بر نیومدم. به نظرم همون بهتره که شاکر باشیم برای سلامتی که در اختیارمان هست برای نفسی که هرچند با دلتنگی می آید و می رود و دعا کنیم.

آره هر روز کمی دعا کنیم، دیروز ایمیلی به دستم رسید که چیزهای خوبی درش بود. چیزهایی که کاش هر روز به خودمون یاد آوری کنیم. چیزهایی که مثل هر روز صبح صبحانه خوردن و دست و صورت شستن و ... توجه به هشون یاد آوری شون و عمل کردن بهشون وظیفمون باشه و ...

فایل رو می تونید از اینجا بگیرید.

١- لطیف و حساس باشیم به تغییرات به رنگ ها به صداها. (مثلاً امروز یه برگ زرد چنار داشت توی باد تکون می خورد. تنها بود، اما به نظرم داشت به من دست تکون می داد. برگ های دیگه سکن بودن فقط اون بهش خندیدم.)

٢- مضطرب و نگران نباشیم.

٣- عاشق باشیم حتی اگر کسی برای دوست داشتن نداریم، با این کار با خودمان مهربان تر بودیم.

4- حسادت نکنیم و محبت های دیگران و لطف هایشان را به خاطر آوریم. اشتباهاتشان را بزرگ نکنیم و ...

5- احساس قدر دانی و فروتنی را در خودمان تقویت کنیم.

6- نقشه بکشم، نقشه ای دور و دراز، با این کار احساس امید به آینده رو در خودمون زنده نگه می داریم و بیتش رتلاش می کنیم.

7- حرف های خدا رو بشنویم، خدا هر روز با ما حرف می زند ولی ما گوش نمی دهیم و متقابلاً با خدا حرف بزنیم، او حرف های ما می شنود. با گفتن دعاهایمان و تکرار کردنشان خودمان هم بهتر می فهمیم که در زندگی دنبال چی هستیم.

 

 

دوست مهربونم اگه این ها رو خوندی و خوشت اومد تو هم چند کلمه ای برام بنویس که هر روز چی کار کنیم که به خودمون زندگیمون دوستامون و اطرافیانمون کمک کرده باشیم و با احساس آرامش و امید بیشتری زندگی کنیم.

/ 1 نظر / 2 بازدید
سائده

طبیعت، عطر و موسیقی. در ضمن پیغام خصوصی دارید!