بی نیاز

خوش به حال کسی که می تواند بگوید چقدر کم دارد. خوش به حال کسی که می تواند بگوید، چقدر کافیست. خوش به حال کسی که می داند، به میزان کافی بدست آورده و نیاز بیشتری ندارد. خوش به حال کسی که رو راست است، با خودش با دیگران.

این چیزی که کم است، برای خیلی ها پول و ثروت است برای بعضی ها، قدرت، شهرت یا اعتبار. برای بعضی ها عشق برای بعضی ها علم و دانش.

من باور دارم، که آن آدم خوش بخت بند اول خیلی نایاب است و خواستنی های بند دوم جعلیست.

حقیقت خواستی، حقیقت بی نیاز کننده، چیزیست بین من و تو، بین من و ما. چیزی در درون ما. من اسمش را نمی برم، هر کدام اسمی برایش داریم.

 

پینوشت: دقیقاً دوسال و یک روز از اولین پستم در بلاگفا می گذرد. از یک سالگی این وبلاگ هم ١٣ روز می گذرد. دوست داشتم به مناسب یک سالگی، چند تا از نوشته هایی که بیشتر دوست دارم را انتخاب کنم که فرصت نشد. باورم نمی شود دوساله که می نویسم، احساس می کنم خیلی بیشتره.

/ 6 نظر / 6 بازدید
سهراب

مبارک باشه یک سالگی وبلاگ. میبینم که دیگه رمز هم نداره مطالب. یادم اومد رمزش رو توی یه جمعی گفته بودید.

shamal

مبارک باشه تولد وبلاگت:)

shamal

آخه اینقد کامل نوشته بودی که چیزی برا گفتن باقی نزاشته بود! اینو جدی می گم!! کاملا باهات موافقم و به این معتقدم که هر کسی برای خوشبخت بودن به همه اینا شاید نیار داشته باشه ولی میزانش درون هر کسی متفاوته. ولی متاسفم برای کسایی که در هر مرودی حرص بیجا می زنن و لذت اونی که دارنرو هم نمی دونن. بازم تولدش مبارک:)

سائده

منم باورم نميشه كه 2 ساله كه مي‌نويسي، چون احساس مي‌كنم كه خيلي خيلي بيشتر از دو ساله كه بهت سر مي‌زنم [ماچ]

تولدت مبارک! [گل]بعضی وقت ها هم از حال دل ما نوشتی! فعلا دست به نقد اون پست "امید"ی که نوشتی خیلی تو ذهنم مونده![چشمک]

آبراکساز

اِ!! باز نزد!آبراکساز بودم![لبخند]